Сергій Прокопенко

Сергій Прокопенко

Керівник управління забезпечення діяльності НКЦК профільної служби Апарату РНБО України

Створений у 2016 році Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) відіграє важливу роль у системі кібербезпеки України як національний координатор та аналітичний центр з протидії існуючим та новим кіберзагрозам. У 2021 році НКЦК розробив нову Стратегію кібербезпеки України та План її реалізації, які були введені в дію Указами Президента України, ініціював формування Українських кібервійськ, організував стратегічні семінари-практикуми для високопосадовців.

На своїй посаді Сергій відповідає за координацію роботи всіх зацікавлених сторін, розвиток аналітично-технологічної платформи НКЦК, вдосконалення механізмів обміну розвідданими про кіберзагрози, організацію навчальних програм для фахівців державного сектору та об’єктів критичної інфраструктури, розбудову державно-приватного партнерства, міжнародне співробітництво, контроль за виконанням плану реалізації Стратегії кібербезпеки.

Має 20-річний досвід у сферах кібербезпеки, реагування на інциденти, цифрової криміналістики, розвідки кіберзагроз, розслідування кіберзлочинів, розробки корпоративних систем кібербезпеки.